Moczu nietrzymanie. Dorosły problem- proste rozwiązanie

Nietrzymanie moczu to problem bardziej powszechny, niż może nam się wydawać. Po 50 roku życia dotyka on już co trzeciej kobiety.  Inkontynencja, tak inaczej nazywamy nietrzymanie moczu, może mieć podłoże zarówno psychiczne, jak i być spowodowana zaburzeniami układu moczowego. Bez względu na to, jaka jest jej przyczyna, nie można pozwolić na to, żeby dolegliwość ta zdominowała nasze życie. Na szczęście sklepy oferują szeroki wybór różnego rodzaju środków,  wspomagających codzienne funkcjonowanie osoby dorosłej dotkniętej inkontynencją.

Środki absorpcyjne.

Po pierwsze, podpaska to nie to samo co wkładka urologiczna. Żeby czuć się wygodnie, bezpiecznie i swobodnie, trzeba sięgnąć po specjalistyczne środki zapobiegawcze. Do powszechnie stosowanych środków należą;

– wkładki urologiczne

– pieluchy anatomiczne

– pieluchomajtki

– majtki chłonne

Wkładki urologiczne i majtki chłonne polecane są przy mniejszym natężeniu problemu, dla osób aktywnych ruchowo. Współczesne produkty są dyskretne, komfortowe i niewidoczne pod ubraniami. Cechujące się dużą chłonnością i doskonałym dopasowaniem do ciała. Pieluchy anatomiczne i pieluchomajtki przeznaczone są do stosowania przy średnim i dużym natężeniu inkontynencji.

Pieluchomajtki dla seniora.

Pieluchomajtki są najlepszym wyborem dla osób w podeszłym wieku, oraz dla osób niepełnosprawnych. Ułatwiają codzienne funkcjonowanie we własnym otoczeniu, bez zbędnego stresu. Można dobrać odpowiednią chłonność produktu, w zależności od potrzeby. Zakres chłonności jest  bardzo duży, od 50 ml, do nawet 300 ml. Pieluchomajtki nieocenione są zwłaszcza w nocy, dzięki szybkiej chłonności zapewniają komfort snu i swobodę ruchu. Dla osób obłożnie chorych, leżących i wymagających stałej opieki, lepszym rozwiązaniem będą pampersy. Dzięki rzepom łatwiej się je zakłada i zdejmuje. Bez względu na to, jaki produkt wybierzemy, ważne jest, żeby dobrać odpowiedni rozmiar. Najłatwiej zrobić to mierząc obwód bioder, a na początek kupić na próbę niewielką ilość wybranego modelu.